• یکشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-2814-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

جلوگیری از 750 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه های مازندران

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران گفت: در دو ماه اخیر بیش از 750 مورد تخلف در زمینه ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه های مازندران توسط راهداران این اداره کل جلوگیری شده است.

به گزارش ایسنا مازندران، احمد آفرین محمد زاده با اشاره به اینکه صیانت از حریم راه ها به منظور توسعه و حفظ این سرمایه ملی، از وظایف ذاتی عموم مردم است، افزود: مازندران به دلیل شرایط جغرافیایی و طبیعی خود و همچنین نزدیكی شهرها و روستاهای این استان به هم و به لحاظ تقاضای بی شمار جهت تفكیك اراضی و بازده بودن تمامی كاربرها در حاشیه راه ها، اراضی مجاور حریم راه ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است كه این مهم عاملی شده تا ساخت و سازهایی در این اراضی بدون مجوز از مراكز ذیربط به صورت غیر مجاز صورت پذیرد و از طرفی به دلیل رشد فزاینده ترافیك و تولید خودرو، محورهای استان نیاز اساسی به ارتقا و توسعه و تعریض داشته كه این پدیده ناموزون و نامتعارف اثرات بسیار سویی را در سطح محورها ایجاد کرده است.

وی تصریح كرد: از آنجا كه حفظ و نگهداری از راه های موجود یكی از وظایف ذاتی و اصلی این اداره کل بوده، از این رو با تمام توان و بكارگیری امكانات و تجهیزات خود با توجه به كمبود اعتبارات و منابع مالی مناسب توانسته در این مسیر گام های خوبی در جهت ایمن سازی و روان سازی ترافیك بردارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران اجرای عملیات راهداری را در این استان بسیار حیاتی و مهم برشمرد و افزود: علاوه بر جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز، این اداره کل در دوماه اخیر نیز بیش از 220 حکم تخریب برای این گونه ساخت و سازها گرفته است.

محمدزاده در پایان گفت: در همین راستا نیز 3350 مورد تابلوهای غیرمجاز و وسایل سد معبر توسط راهداران در حریم راه های مازندران جمع آوری شده است.

 

 


انتهای پیام