• شنبه ۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-1087-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

رونمایی از مجهزترین پلاتوی تخصصی تئاتر شمال کشور در ساری

مجهزترین پلاتوی تخصصی تئاتر شمال کشور در ساری بهره‌برداری می شود.

به گزارش ایسنا مازندران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران درباره این پروژه هنری به خبرنگاران گفت: هنرمندان تئاتر مرکز استان از این به بعد به جای تمرین در لابی مجتمع فرهنگی هنری اداره کل، در فضایی مناسب و حرفه‌ای تمرین می کنند و هنرمندانی هم که مایل به اجرای نمایش خود در "بلک‌باکس "هستند برای تولید و اجرای نمایش‌های خارج از قاب صحنه‌ای در ساری مشکلی نخواهند داشت.

احد جاودانی افزود: "بلک‌باکس" ساری برای 180 نفر صندلی دارد، اما با توجه به فضای مناسب سالن، امکان این‌که بین 230 تا 250 نفر در سالن حضور یابند هم وجود دارد.

وی افزود: این سالن دارای صحنه چهارسویه است و سکوی صندلی تماشاگران هم در آن متحرک است. به این ترتیب کارگردان می‌تواند به تناسب شیوه اجرا محل قرار گرفتن صندلی‌ها را تغییر دهد و سن متفاوتی را طراحی کند.

جاودانی افزود: اجرای فاز دوم سالن بلک‌باکس ساری سال آینده آغاز می‌شود. در تلاش هستیم که از بودجه جدید هم سهمی برای فاز دوم این پروژه کسب کنیم. در فاز دوم قرار است 2 اتاق گریم برای آقایان و خانم‌ها ایجاد و سرویس‌های بهداشتی بهسازی شود. تجهیز اتاق فرمان به دستگاه‌های پیشرفته هم برای کنترل و مدیریت صحنه از برنامه‌های فاز دوم پروژه است. در حال حاضر کنترل سیستم صدای سالن به شکل هوشمند و با گوشی‌ یا تبلت انجام می‌شود که در نظر داریم کنترل نور سالن را نیز در فاز دوم به همین سیستم مجهز کنیم.

وی تصریح کرد: این سیستم کنترل به جز چند سالن مرکز کشور، در شهرستان‌های کشور وجود ندارد و از این حیث بلک‌باکس ساری یکی از به روزترین سالن‌های کشور است. حتی برای بلک‌باکس یک سایت هم طراحی شده که در حال راه‌اندازی است و با بهره‌برداری از سالن از این سایت هم رونمایی خواهد شد. تمام برنامه‌های مربوط به مدیریت بلک‌باکس در این سایت ارائه می‌شود و بلیط‌فروشی نمایش‌هایی که در این سالن قرار است اجرا شوند فقط از طریق این سایت انجام می‌شود. حتی تبلیغات گروه‌ها نیز روی این سایت قرار می‌گیرد. تلاش شده که بلک باکس ساری یک مجموعه کامل برای اجرا باشد و همه جوانب را در نظر بگیرد.

وی درباره وجود این امکان که سایر شهرستان‌های استان نیز دارای چنین فضایی شوند، اظهار کرد: به نظرم در همه شهرستان‌هایی که اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مجتمع فرهنگی و هنری دارد می‌توان چنین کاری را در مقیاس کوچک‌تر و بسته به تعداد گروه‌ها و هنرمندان و نیاز شهرستان انجام داد. اما چون نگاه مناسب و تخصصی و پیگیری لازم وجود ندارد، این اتفاق تا کنون نیفتاده است. در شهرستان‌ها به خاطر کوچک‌تر بودن سالن‌ها طبیعا هزینه کمتری هم نیاز خواهد بود.

 

 


انتهای پیام