• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-2184-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

معاون وزیر ارتباطات خبرداد

سرمایه گذاری هزار میلیارد تومانی در بخش آی تی مازندران

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از سرمایه گذاری بیش از هزار میلیار تومانی در بخش اقتصاد دیجیتال استان مازندران با مصوبه مجلس خبر داد.

به گزارش ایسنا مازندران، مرتضی براری در همایش بزرگداشت روز مجلس كه در سالن غدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان محمودآباد برگزار شد، افزود: اقتصاد دیجیتال مبتنی بر اقتصاد دانش بنیان است كه دو دهه مقام معظم رهبری بر آن تأكید داشته و آن را اقتصاد مبتنی بر خلاقیت، نوع آوری و نیروی انسانی می دانند.

براری با اشاره به اینكه ICT مهم ترین اقتصاد پیشران و موتور توسعه محسوب می شود، عنوان كرد: با استفاده از ICT می توانیم در استان موجب رونق اقتصاد كشاورزی و گردشگری و كاهش هزینه ها شده و با توجه به اینكه   ICT همه شاخص های توسعه را به همراه دارد موجب ارتقای این صنعت در استان خواهد شد.

معاون وزیر ارتباطات با بیان اینكه سرمایه گذاری انجام شده در استان مازندران سبب توسعه زیرساخت ها می شود، اظهار كرد: مازندران رتبه دوم یا سوم در حوزه ICT در كشور را داراست و مهم ترین دغدغه وزارت ارتباطات در شهرستان ها در حوزه اشتغال و رونق اقتصادی است.در استان مازندران با مصوبه مجلس، بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری دراین بخش صورت گرفته است.

وی افزود: امروزه دولت به صورت جدی به دنبال كم كردن هزینه های مردم با استفاده از فناوری بوده تا با ایجاد كسب و كار شرایط و خدمات بهتری را برای مردم فراهم سازد.

این مسئول یكی از سبدهای درآمدی جدید در شهرستان محمودآباد را سبد ICT   دانست و بیان كرد: مهم ترین سبدهای درآمدی در استان در حوزه های گردشگری، كشاورزی، طیور و صنایع مرتبط با دریا بوده و با نگاه جدید به این سبد درآمدی می توانیم در حوزه كسب و كار موجب رونق اقتصادی در استان شویم.

براری گفت: محمودآباد تقریباً دوازده صدم درصد جمعیت كشور را داراست كه تعداد سیم كارت های موبایل این شهرستان از تعداد جمعیت آن بیشتر است.

معاون وزیر ارتباطات در پایان برای رونق اقتصاد دیجیتال در شهرستان چهار حوزه را معرفی كرده و خاطرنشان كرد: نیروی انسانی توانمند، زیر ساخت های آماده، ورود سرمایه گذاران در حوزه اقتصاد دیجیتال و اعتقاد مسئولان شهرستانی به حوزه ICT سبب توسعه زیرساخت ها شده و زمینه ایجاد اشتغال را فراهم می كند.


انتهای پیام