• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 969-2286-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

نائب رئيس كميسيون آموزش مجلس در گفت وگو با ايسنا:

دانشجویان نسبت به فضای بین المللی بصیر باشند/ "ایسنا" موفق عمل کرده است

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی گفت: دانشجو باید در كنار علم آموزی، نسبت به جامعه و فضای بین الملل بصیرت داشته باشد.

قاسم احمدی لاشكی در گفت وگو با ایسنا مازندران با تبریك 16 آذر ماه روز دانشجو به چهار میلیون و 300 هزار دانشجو كشور اظهار كرد: قشر دانشجو دارای قداست و جایگاه ویژه ای در جامعه است.

وی افزود: دانشجو اگر برای پیشرفت كشور تلاش كند به طور حتم آن جامعه رو به تعالی و عزت پیش می رود و به همین دلیل باید از دانشجویان قدرشناسی كرد و آنان نیز لازم است قدر این دوران را بدانند.

نماینده مردم نوشهر چالوس و كلاردشت در مجلس تصریح كرد: دانشجوی امروز غیر از اینكه به حرفه دانشجویی و تحصیل علم می پردازند باید نسبت به جامعه و فضای بین المللی دانشجوی بصیری باشد.

احمدی با اشاره به اینكه كرسی های آزاد اندیشی پابرجا باشد، گفت: نمایندگان مجلس نیز با دادن فضای مناسب به دانشجویان،از نقطه نظرات آنها برای اداره كشور و نیز برای تغییرات و توسعه استفاده كنند.

وی با تاكید بر اینكه رسالت مهمی كه دانشجویان به عهده دارند رسالتی بس بزرگ است، عنوان كرد: دانشجو می تواند آزادانه حرف بزند و عالمانه پیگیر موضوعات و مطالبات كشور باشد و به همین دلیل باید از این ظرفیت بزرگ استفاده شود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: دانشگاه‌ها به جز اینكه باید افراد متخصص را پرورش دهند باید افرادی آگاه به زمان و مكان كه بتوانند در حوزه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی عالم باشند و اظهارنظر كنند را در خود بپروراند.

احمدی لاشكی با اشاره به سالروز تاسیس خبرگزاری ایسنا در 16آذرماه، فعالیت این خبرگزاری را در كشور ستودنی توصیف كرد و گفت: خبرگزاری ایسنا یكی از خبرگزاری هایی است كه تا به امروز موفق عمل كرده و با انتقال درست اخبار سعی در تنویر افكار عمومی دارد.

 


انتهای پیام