• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-5784-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

تشکیل کارگروه حمایت از اشتغال روستایی در مازندران

معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران گفت:  کارگروه حمایت از اشتغال روستایی در مازندران تشکیل شود.

به گزارش ایسنا مازندران، علیرضا یونسی  در کارگاه تخصصی زنان و خانواده استانداری مازندران با دستور کار ارائه طرح توسعه اشتغال پایدار در خانواده‌های روستایی، اظهار کرد: هماهنگی ها در مازندران با ۹ حوزه انتخابیه و ۲۲ شهرستان در مورد پیگیری مصوبات کارگروه با محوریت اداره کل امور روستایی استان و به دبیری اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری صورت می گیرد.

وی افزود: برای تحقق طرح‌های توسعه‌ای اشتغال در روستاها سازمان‌ها و دستگاه‌ها مستقل عمل کرده و همپوشانی نداشته و با توجه به وجود ظرفیت‌های بکر در روستاهای مازندران و مناطق کوهستانی آن باید در جهت توسعه اشتغال از آن بهره گرفت.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران، با تأکید بر توجه به روستاها، تصریح کرد: زیرساخت‌های روستاهای مازندران روزبه‌روز در حال بهبود است‌.

یونسی در راستای اجرایی شدن دستور کار جلسه پیشنهاد تشکیل کمیته و کارگروهی با هدف حمایت از اشتغال روستائیان را داد و افزود: در این کمیته یا کارگروه با تولیگری استانی ظرفیت و زمینه های بالفعل یک‌یک روستاها شناسایی و احصاء شود.

وی اظهار کرد: همچنین هسته مرکزی کاری متشکل از جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، بسیج سازندگی، بهزیستی، کمیته امداد، شیلات، نماینده‌ای از بانک مرکزی صنعت، معدن و تجارت استان و صندوق بیمه روستاییان و عشایر باهم افزایی در جهت توسعه اشتغال خانواده‌های روستایی استان حرکت کنند.


انتهای پیام