• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-15614-5
  • منبع خبر : ----
  • چاپ

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل خبر داد

وجود آمادگی برای ساماندهی سگ های بدون صاحب در آمل/کارشکنی برخی گروه ها به نام انجمن حمایت از حیوانات

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل از وجود آمادگی برای ساماندهی سگ های بدون صاحب در آمل خبرداد.

به گزارش ایسنا مازندران، محمد للهی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باید به حقوق حیوانات در شهرها توجه داشت و نگذاشت که حقی از آنها ضایع شود اما باید دانست که تردد سگ‌های بدون صاحب موجب تهدید سلامت شهروندان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس آمار به دست آمده از شبکه بهداشت و درمان آمل و پژوهشکده انستیتو پاستورشمال ایران، حیوان گزیدگی و ابتلا به بیماری هاری فراوان شده و تماس ها و مراجعه شهروندان درباره پرسه زدن سگ ها در میادین و خیابان های اصلی و فرعی شهر ایجاد ترس و وحشت کرده و تبدیل به معضل شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل تصریح کرد: به استناد بند 15 ماده 55 قانون شهرداری ها و دستورالعمل ابلاغیه جدید وزارت کشور مبنی بر دفع حیوانات مبتلا به بیماری ساریه بدون صاحب و مضر در شهر، شهرداری آمل با تولیت سازمان مدیریت پسماند به عنوان دبیر کارگروه کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان، عهده دار مسئولیت است.

للهی از آمادگی برای ساماندهی سگ های بدون صاحب در شهر آمل خبر داد و گفت: در حال تهیه زمین هستیم و چندین گزینه برای معرفی به کارگروه اعلام شد که متاسفانه نهادهای مربوطه مورد تایید قرار نداده و پیگیری های لازم در این باره همچنان ادامه دارد.

وی افزود: ایجاد یک فضای بسته برای نگه داری حیوانات اقدامی ارزنده برای کنترل جمعیت آنها محسوب می شود که به همین منظور بازدیدی از مراکز نگه داری برخی شهرها صورت گرفت تا به عنوان الگو در دستور کار قرار گیرد و همچنین نیز مورد تایید ارگان های ذیربط و نظارتی باشد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل ادامه داد: انجمن حمایت از حیوانات شهر آمل با نام های متفاوت مدعی است می تواند کار جمع آوری، نگه داری و ساماندهی سگ های بدون صاحب را انجام دهد اما تاکنون نه تنها اقدام اثربخشی صورت نداده و وجاهت قانونی نیز با عنوان اعلام شده ندارند بلکه در ادامه مسیرمان کارشکنی می کند.

وی افزود: با توجه به ابلاغیه جدید وزارت کشور مبنی بر جمع آوری سگ های بدون صاحب در سطح شهر و روستا و اسکان در مکان تایید شده سازمان حفاظت محیط زیست و ارگان های مربوط، همچنان گروه حامیان حیوانات با دستورالعمل ابلاغی مخالفت و نظر به رهابودن سگ ها در سطح شهر است موجب تخریب و برهم زدن نظم عمومی شهری نیز می شود.

وی گفت: سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل اعلام آمادگی می کند تا از گروه های حامیان حیوانات و تشکل های فعال در این حوزه که برای ساماندهی حیوانات، تفکر صحیح داشته باشند حمایت لازم را صورت دهد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری آمل تصریح کرد: این سازمان وظیفه خود می داند نسبت به ایجاد آرامش و آسایش شهروندان و بالابردن سطح بهداشت عمومی با جمع آوری و ساماندهی سگ های بدون صاحب اقدام‌های لازم را صورت دهد.


انتهای پیام