• چهارشنبه ۱۵ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-6814-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

بهره برداری از سامانه حفاظت الکترونیکی مناطق حفاظت شده در ساری

سامانه حفاظت الکترونیکی مناطق حفاظت شده در دشت ناز ساری و با حضور معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست کشور بهره برداری شد.

به گزارش ایسنا مازندران،حمید ظهرابی معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست کشور در مراسم افتتاح و بهره برداری از سامانه حفاظت الکترونیکی مناطق تحت حفاظت شده در پناهگاه حیات وحش دشت ناز ساری با اشاره به اینکه برای حفاظت از مناطق تحت مدیریت در کشور باید برنامه محور باشیم، اظهارکرد: در مدیریت تالاب‌ها و حوزه آبخیز، موضوع مدیریت زیست بومی به عنوان راهبرد برای حفاظت و احیای تالاب‌ها اهمیت اساسی دارد.

وی با اشاره به اینکه موضوع برای مدیریت مناطق حفاظت شده باید برنامه‌های جامع تدوین کرد، یادآورشد: باید از ظرفیت مردم محلی در پازل مدیریتی مناطق حفاظت شده بهره مند شویم.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست کشورافزود: در کنار برنامه محوری، مشارکت بخش خصوصی در مدیریت و حفاظت حیات وحش امری جدی بوده و به عنوان یکی از محورها مورد توجه است.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست کشور با اشاره به اینکه حفاظت پایدار و ریشه ای محیط زیست تنها با حضور جوامع محلی و ذی نفعان رقم می خورد،گفت: استفاده از فناوری های نوین برای حافطت از پارک های ملی و مناطق حفاظت شده به این امر می تواند کمک شایانی کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: