• پنجشنبه ۲ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-714-5
  • خبرنگار : 49008
  • منبع خبر : ----

رئیس کل دادگستری مازندران تاکید کرد

برداشت‌های شن و ماسه حتی با مجوز ممنوع!

رئیس کل دادگستری مازندران تاکید کرد: برداشت‌های شن و ماسه حتی با مجوز تا نیمه اردیبشهت ماه در بسترهای رودخانه ممنوع است.

به گزارش ایسنا مازندران، حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فرد در همایش مشترک کارگروه شیلاتی شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان مازندران، اظهار کرد: مدیریتی که در حال حاضر در شیلات و کارگروه شیلاتی وجود دارد یک مدیریت انقلابی است و با راه‌اندازی بیش از 40 شیل گذاری به نقطه مطلوب رسید.

وی با انتقاد از عدم حضور مدیرکل محیط زیست، مدیرکل منابع طبیعی و مدیرکل صنعت معدن تجارت در این جلسه خاطرنشان کرد: متاسفانه بسیاری از مدیران هنوز نسبت به رشد و تکثیر طبیعی ماهی اهمیت قائل نیستند.

رئیس کل دادگستری مازندران تصریح کرد: در حالی که اهمیت بحث شیلات بیشتر در زمینه اجرایی است اما متاسفانه بسیاری از مدیران دستگاه های اجرایی در این جلسه حضور ندارند.

تقوی فرد با بیان اینکه هیچکس حق استفاده نا به جا از دریا را ندارد، گفت: انتظار این است که مدیران اجرایی نسبت به این کار مهم توجه ویژه‌ای داشته باشند. از استاندار تا مسئولان مربوطه همه باید همکاری کنند تا امر مهم تکثیر طبیعی و حفظ حقوق دریا محقق شود.

رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به اینکه فرهنگ سازی نقش مهمی در استفاده از منابع دریا دارد، اظهار کرد: صدا و سیما و رسانه ها نقش ویژه ای در فرهنگ سازی تکثیر طبیعی ماهی دارند که می توانند بسیار تاثیرگذار باشند.

تقوی فرد خاطرنشان کرد: مسئولان صنعت معدن تجارت باید اقدامات لازم را درخصوص جلوگیری از برداشت شن و ماسه باید انجام دهند و تمامی برداشت‌های شن و ماسه حتی با مجوز تا نیمه اردیبشهت ماه در بسترهای رودخانه ممنوع است.

وی با بیان اینکه در صورت مشاهده تمامی ادوات صیادی تا نیمه اردیبهشت ماه توقیف شود، تصریح کرد: پس از 15 فروردین در حالی که نیاز به تکثیر طبیعی ماهی داریم شیلات و برخی از صیادان به دنبال صیادی می روند و فکر سال های آینده را نمی کنند.

رئیس کل دادگستری مازندران در پایان گفت: دستگاه قضایی هیچ تعارفی با فرد یا دستگاهی ندارد و اجازه ای هم از کسی نمی گیرد بلکه با اقتدار عمل می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: