• شنبه ۱ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-814-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

انتقاد تند نانواکناری به مسئولان محیط زیست؛

توهین مسئولان محیط زیست به مردم فریدونکنار در شان خودشان است/ تصمیمات محیط زیست باعث نابودی پرندگان مهاجر می شود

نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد شدید از نحوه برخورد رئیس سازمان محیط زیست و مدیرکل این حوزه در مازندران نسبت به بحث شکار پرنده در فریدونکنار با اشاره به اینکه توهین مسئولان محیط زیست به مردم فریدونکنار در شان خودشان است، گفت: مقامات محلی فریدونکنار حامی بقای پرندگان در محیط هستند و تصمیماتی که سازمان محیط زیست می گیرد خود باعث نابودی این پرندگان می شود.

نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با صید بی رویه مخالفیم اما صید هدایت شده پرندگان منجر به بقای این موجودات است،گفت:استفاده از واژه قتل عام پرندگان در فریدوتکنار که در رسانه ها و توسط مسئولان محیط زیست استفاده می شود توهینی بزرگ به مردم این منطقه است.

ولی‌الله نانواکناری در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران با اشاره به ورود پرندگان مهاجر به تالاب فریدونکنار و امنیت این تالاب با بیان اینکه رئیس سازمان محیط زیست و مدیرکل این بخش در مازندران نسبت به منطقه فریدونکنار توجیه نیستند، اظهار کرد: سازمان محیط زیست اشرافیت درستی به مسائل ندارد، اگر رئیس این سازمان و یا مدیرکل محیط زیست مازندران دغدغه شکار پرندگان را دارند باید ابتدا به متطقه سفر کرده و از نزدیک وضعیت را بررسی کنند.

وی با بیان اینکه مقامات محلی فریدونکنار حامی بقای پرندگان در محیط هستند و تصمیماتی که سازمان محیط زیست می گیرد خود باعث نابودی این پرندگان می شود و نسبت به این موضوع معترضیم ، تصریح کرد: اگر کلانتری و مدیرکل محیط زیست پرندگان تضمین بدهند با این اقدامات، بقای پرندگان طی یکسال تضمین می‌شود، به هر شکلی که می خواهند تصمیم بگیرند اما اگر در این مورد موفق نشدند به دار مجازات محکوم شوند چرا که در بحث رسانه‌ای حرف‌های بی ادبانه‌ای زده‌اند که مردم متدین فریدونکنار را قاتل معرفی کردند و به آنها توهین کردند و الفاظ نادرست شان خودشان است.

نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی با بیان اشاره به اینکه باید راه بقا را برای محیط زیست در نظر بگیریم و از اینکه پرنده‌ای که در حال پاک شدن به وسیله آتش و تمیز کردن آن هستند را به تصویر می کشند کار نادرستی است، گفت: آنهایی که این سخنان را می‌گویند سوال اینجاست آیا گوشت گاو را با شاخ و یا مرغ را با پوست و پر آن می خورند.

نانواکناری با بیان اینکه حرکت برخی رسانه‌هایی که این تصاویر را با اهدافی خاص منتشر می کنند، کاملا زشت و نگاه‌شان بی منطق است، اظهار کرد: هیچ یک از مسئولان در سطح استانی موافق شکار بی رویه نیستند، اقدام صیادان مانند قرق منطقه در بقای پرندگان نقش موثری دارد.

وی فریدونکنار را امن‌ترین منطقه برای پرندگان مهاجر دانست و یادآور شد: حدود ۱۷هزار هکتار آب‌بندان در مازندران وجود دارد اما چرا پرندگان در این منطقه تجمع می کنند، تجمع پرندگان مهاجر در تالاب ها و آب‌بندان‌های فریدونکنار حکایت از امن بودن منطقه برای این موجودات دارد و کشاورزان برای نگهداری از آنها نیز هزینه‌های زیادی می کنند.

نماینده مردم فریدونکنار و بابلسر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشاورزان و صیادان در بقای این پرندگان مهاجر نقش اصلی دارند، گفت: صید فقط مختص به پرنده نیست، حتی در صید ماهی نیز باید توجه داشت که به صید بی رویه نیانجامد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: