• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-6714-5
  • خبرنگار : 49022
  • منبع خبر : ----

مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان نور به مناسبت هفته حجاب و عفاف:

حجاب زن را از بسیاری آفات بیمه می کند/ معرفی چادر یاس به بانوان مسلمان

مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان نور گفت: حجاب زن را از بسیاری آفات بیمه می کند.

عاطفه محمدی در گفت‌و گو با ایسنا مازندران با اشاره به این که  21 تیر ماه سال 1314 سال روزقیام مردم مشهد علیه کشف حجاب به عنوان روز عفاف و حجاب نام گذاری شده است اظهار کرد: سال 1314 یکی از قیام های خونین مردم ایران به رهبری مراجع تقلید صورت گرفت که نقطه عطفی در تاریخ اسلام شد، در آن روز ماموران رضاخان مردم معترض به کشف حجاب را در مسجد گوهر شاد به خاک و خون کشیدند.

وی با بیان این که هرساله به دلیل این واقعه مهم 19 تا 24 تیربه نام هفته عفاف و حجاب نامگذاری شده است تصریح کرد: امنیت و مصونیت اخلاقی و همچنین آرامش خاطر روانی افراد در جامعه از جمله مهم‌ترین پیامدهای رعایت عفاف و حجاب در جامعه است.

محمدی در ادامه با اشاره به اینکه حجاب زن را از بسیاری آفات بیمه و طراوت و جمال آن را پایدار می کند افزود: حجاب مختص خانم ها نیست، بلکه آقایان هم باید عفاف را رعایت کنند.

وی با بیان این که ترویج فرهنگ عفاف و حجاب باید به طور مستمر در طول سال با برنامه های مختلف ادامه داشته باشد خاطرنشان کرد: محصولات عفاف وحجاب باید در طول سال به راحتی در دسترس بانوان قرار گیرد.

مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان نور با اشاره به اینکه برای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب هرساله نمایشگاه اختصاصی مرتبط با این موضوع برپا می شود اظهار کرد: گردهمایی ده ها هزار نفری عفاف و حجاب هرساله در ساحل شهرستان نور با برنامه های متنوع و شاد برگزار می شود.

*چادر یاس پوششی راحت و مناسب برای بانوان مسلمان

زهرا مریجی متولد 1365 کارآفرین محصولات عفاف وحجاب در گفت‌و گو با ایسنا مازندران با اشاره به اینکه نوعی چادر به اسم یاس طراحی کرده است اظهار کرد: هدف از طراحی این چادر راحتی استفاده آن در عرصه های اجتماعی و تفریحی و خانوادگی است.

وی با بیان این که شهید مطهری در کتاب حجاب خود از پوشش و جامه گشاد سخن می گوید و از حجاب حرفی نمی زند تصریح کرد: زمانی که صحبت از پوشش می شود می توان کیفیت آن را بهتر کرد، در صورتی که حجاب معنی پشت پرده نشینی را می دهد و فقها هم در کتاب الصوه و النکاح کلمه (ستر) را به کاربردند نه حجاب،که بهتر بود این کلمه عوض نمی شد و ما از همان کلمه پوشش استفاده می کردیم.

مریجی در ادامه از چادر یاس طراحی خود گفت: مدلی که طراحی شد جامه گشادی که به همراه آستین و مچ و دارای مقنعه بوده و استفاده از آن برای بانوان بسیار راحت است.

این کارآفرین در حوزه عفاف و حجاب با اشاره به اینکه توانسته برای دو نفر اشتغال به وجود آورد تصریح کرد: با توجه به اینکه درکار فرهنگی صبر و حوصله بسیار لازم است از این جهت سفارش های گرفته شده درمنزل توسط نیروها با جنس های عالی دوخته و تحویل مشتریان می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: