• پنجشنبه ۲۱ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-2784-5
  • خبرنگار : 49013
  • منبع خبر : ----

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد خبر داد

افتتاح اسکله رو-رو ریلی بندر امیرآباد تا پایان سال 97

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد گفت: در صورتی که اسکله رو-رو ریلی بندر امیرآباد راه اندازی شود قطعا می تواند به صادرات بخشی از کالاها تسریع دهد که البته بخش بیشتر این پروژه انجام شده و اسکله رو-رو ریلی بندر امیرآباد تا پایان سال جاری افتتاح می شود.

به گزارش ایسنا مازندران، سیاوش رضوانی امروز در نخستین همایش توسعه صادرات از مسیر خزر در سالن اجتماعات هتل سالار دره شهرستان ساری، اظهار کرد: صادرات در واقع توانمندی ها و برجستگی های اقتصادی یک کشور را نشان می دهد و با توجه به راهبردهای 12 گانه مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولیدکنندگان و استفاده از کالای ملی؛ برگزاری این همایش ضرورت داشت.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری این همایش بررسی چالش های پیشروی صادرات دریایی و ارائه راهکارها است، عنوان کرد: نقش بنادر و کیفیت ارائه خدمات، نقش قوانین و مقررات و تسهیلات منطقه ویژ اقتصادی که در اختیار تاجران و سرمایه گذاران قرار می دهد، نقش شرکت‌های چند وجهی در صادرات به کشورهای حاشیه دریای خزر، ارائه نمونه‌های موفق در زمینه صادرات کالا به کشورهای حوزه CIS ، فرصت‌های ناشی از شرایط موجود سیاسی بین روسیه و کشورهای غربی و نقش سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی برای صادرات مجدد محورهای اصلی این همایش است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد خاطرنشان کرد: این همایش به منظور استفاده بهینه از ظرفیت های خالی بنادر شمال کشور برگزار شده است و باید تنوع کالاهای صادراتی را در منطقه توسعه دهیم. تنوع کالا باید از طریق صادرات و ترانزیت صورت گیرد که البته ترانزیت کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد از ماه های آینده اجرایی می شود.

رضوانی گفت: کشورهای حاشیه دریای خزر علاقمندی زیادی نسبت به فرآورده ها و کالاهایی که از ایران صادر می شود دارند و می توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

وی یادآور شد: در سه ماهه اخیر حدود 225 هزار تن کالا از بنادر شمالی کشور صادر شده است که حدود 60 درصد از حجم صادرات مربوط به بندر امیرآباد و 40 درصد مربوط به بندر نوشهر و بندر انزلی بوده است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد اظهار کرد: سال گذشته حدود 500 هزار تن از بندر امیرآباد صادرات صورت گرفت و امیدواریم با توجه به ارتباط خوبی که با بنادر حاشیه دریای خزر داریم و همکاری هایی که وجود دارد و با توجه به ارتقا زیرساخت های بندر امیرآباد؛ صادرات را توسعه دهیم.

رضوانی تصریح کرد: در صورتی که اسکله رو-رو ریلی بندر امیرآباد راه اندازی شود قطعا می تواند به صادرات بخشی از کالاها تسریع دهد که البته بخش بیشتر این پروژه انجام شده و اسکله رو-رو ریلی بندر امیرآباد تا پایان سال جاری افتتاح می شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: