• چهارشنبه ۳ دی ماه، ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9310-387-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران خبر داد:

ارسال یک هزار و 198 اثر به دبیرخانه هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران گفت: تاکنون یک هزار و 198 اثر به دبیرخانه هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش ارسال شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران ،حجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی امروز 3 دی ماه در نشست خبری که با عنوان هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم وارش در این اداره کل برگزار شد،گفت: کل آثار رسیده تاکنون یک هزار و 198 اثر و تعداد آثار ثبت شده یک هزارو 278 و در بخش بین الملل 168 اثر به این جشنواره ارسال شده است.

وی افزود: در بخش اصلی به نفر اول میلغ 30 میلیون ریال در بخش بین‌الملل به نفر اول یک‌هزار دلار و در بخش ترنوا (مازندران) 15 میلیون ریال به عنوان جوایز اهدا می‌شود.

ابراهیمی اهداف برگزاری این جشنواره را،کشف استعدادهای تازه و نو در عرصه فیلم کوتاه ،ترغیب فیلم سازان به موضوعات آیینی و دینی،معرفی میراث مشترک بین المللی ایران و ساکنین حاشیه دریای خزر،معرفی موضوعات فرهنگی با پیشینه فرهنگی و فرهنگ عامه ،احیا ارتباط دوسویه بین فیلم سازان بیان کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا درخصوص  ساماندهی خبرنگاران، گفت: شکل‌گیری و ساماندهی خبرنگاران در حال انجام است و اگر خبرنگاری نامش در سامانه خبرنگاران ثبت نشود خبرنگار به حساب نمی آید.

وی افزود: خبرنگار دارای یک بینش و توان تحلیلی و اینگونه نیست که هر که ورود پیدا کند خبرنگار باشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران با اشاره به لزوم وجود معیار و موازین در فعالیت خبری اظهار کرد: متاسفانه استفاده شخصی برخي سایت‌ها از فضای مجازی برای تسویه حساب یک چالش در این حوزه است و اين امر ناشی از این است که تعهد و تخصصص همسو نشده است.

وی ادامه داد: ما یک هزار خبرنگار داریم ولی حمل بار این اخبار بر عهده تعداد اندکی از افراد است و پسندیده نیست که برخی‌ها از زحمات دیگران بهره بگیرند و اخبار تولیدی نداشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: